Royal Brand Public Relations - nagłówek strony głównej
Ecophon
Zdrowy budynek, czyli jaki?
Nowość! Elegancja akustyki z nowym systemem Fo...
Konferencja dla architektów – Ecophon pokaza...
Hałas utrudnia leczenie
Komfortowa cisza i nadzwyczajny design – panel...
Technologia i design – najlepsze przykłady niezwykłych rozwiązań
2017-08-31

Najbardziej innowacyjne techniczne rozwiązania przy projektowaniu pomieszczeń łączą się ze świetnym designem. Wprowadzenie technologii do budynku nie musi oznaczać strat w jego estetyce. Nowoczesne firmy starają się przemycać swoje rozwiązania w stylowej formie, która doskonale podkreśla charakter wnętrza.

Stylowe dodatki pełniące bardzo ważne funkcje w pomieszczeniach stają się codziennością. Duże i nieestetyczne kaloryfery, które dotychczas chcieliśmy schować za zasłonami mogą pełnić funkcję ozdoby w pomieszczeniu. Istnieje też możliwość całkowitego schowania ogrzewania w ścianach. Tego typu rozwiązania stosowane są też przy montowaniu całych systemów, na przykład wyciszenia pomieszczeń.

Technologiczny minimalizm

Przykładem technologicznych rozwiązań, które zbudowały wygląd wnętrza jest aula Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim. Głównym elementem ozdobnym w sali jest system sufitów akustycznych. – W przypadku tego budynku użyliśmy systemu Master Matrix. Świetnie sprawdził się w przypadku auli wykładowej, ponieważ nie trzeba montować go „od ściany do ściany”. Panele są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu można zaprojektować ich układ idealnie dopasowując się do wnętrza – mówi Wojciech Jórga z firmy Ecophon. Geometryczne, symetryczne kształty dają ciekawy efekt optyczny w połączeniu z czarnym tłem sufitu. Podobny, choć bardziej minimalistyczny rezultat uzyskano w biurze BuroHappold w Warszawie. W przypadku tego projektu kluczową rolę odgrywało światło. Wnętrza w biurze zaprojektowano tak, aby zapewnić maksymalny dostęp do światła dziennego. Podwieszany sufit zapewnia odbicie światła na poziomie 85% (z czego więcej niż 99% to odbicie rozproszone). W porze lunchu pracownicy mogą jeść w przestrzennej kuchni nie martwiąc się o zapachy – pochłaniacz usytuowany nad wyspą kuchenną zapobiega rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych aromatów. Wszystkie te rozwiązania są jednocześnie bardzo estetyczne i pełnią funkcję ozdoby wnętrza.

Kreatywne rozwiązania

Miejscem, w którym to technologiczne rozwiązania w dużej mierze tworzą wnętrze jest krakowska siedziba Onetu. Biuro wpisuje się w najnowsze trendy – stworzona przestrzeń jest niebanalna, przyjazna pracownikom i sprzyja kreatywności. Każde z czterech pięter symbolizuje inny żywioł – wodę, ogień, powietrze i ziemię. Podstawą w tworzeniu biurowych przestrzeni jest funkcjonalny design. - Idealnym przykładem jest zastosowanie paneli dźwiękochłonnych w kształcie koła. Świetnie spełniają swoją funkcję zapewniając dobrą akustykę we wnętrzu, a jednocześnie są głównym elementem dekoracyjnym. Co ważne, akustyka w biurach ma ogromny wpływ na efektywność pracowników. W połączeniu z inspirującym wnętrzem tworzy się wspaniałe miejsce do pracy. – mówi Wojciech Jórga.

Producenci zaczynają zwracać coraz większą uwagę na estetykę swoich rozwiązań, dzięki czemu przestrzenie stają się funkcjonalne i inspirujące.

 

 

 Poprzedni wpisNastępny wpis 

© Agencja Royal Brand PR udziela zgody przedstawicielom mediów na kopiowanie powyższego materiału oraz wykorzystywanie informacji w nim zawartych do celów redakcyjnych. Prosimy o autoryzację gotowego materiału redakcyjnego przed jego publikacją.

Agencja Royal Brand PR  »  tel./fax. 71 342 30 15  »  e-mail: biuro@royalbrand.pl

Obsługa Klienta: tel. 71 723 72 17, 71 723 73 07, 71 723 73 47


Zdrowy budynek, czyli jaki?

Ecophon:  Zrównoważone budownictwo przyjazne środowisku, ale mające również wpływ na komfort ludzi staje się coraz bardziej popularne. Materiały budowlane oparte na naturalnych składnikach trafiają do nowoczesnych biurowców, twoNowość! Elegancja akustyki z nowym systemem Focus

Ecophon:   Ecophon Focus™ to najszersza rodzina produktów marki Ecophon stworzona z myślą o ludziach i ich potrzebach. Linia sufitów podwieszanych Focus wyróżnia się znakomitymi parametrami akustycznyKonferencja dla architektów – Ecophon pokazał najnowsze rozwiązania

Ecophon:   5 października odbyła się uroczysta prezentacja nowego rozwiązania Ecophon w grupie systemów Focus. Nowa krawędź płyt FocusTM Ez ma ogromne możliwości zastosowań i niespotykany dotychczas układ geometryczny powierzchni sufitHałas utrudnia leczenie

Ecophon: Według Światowej Organizacji Zdrowia, dla zapewnienia spokojnego snu pacjentów szpitali równoważny (średni) poziom dźwięku w pokojach chorych nie powinien przekraczać 30 dBA, a maksymalne poziomy 40 dBA. Badania przeprowadzone w
Copyright © Agencja Royal Brand Public Relations Polityka prywatności :: Mapa strony :: Kontakt :: RSS