Royal Brand Public Relations - nagłówek strony głównej
G-U
Pamięć na pilota
Jeden klucz dla całego domu
Tydzień dla ekologicznego budownictwa
WYPOWIEDŹ EKSPERTA DO MAGAZYNU BUDUJ ENERGOOSZC...
Innowacyjne rozwiązania dla inteligentnego domu
Bezpieczny dom w wakacje
2017-07-26

Wakacje to czas, w którym odnotowuje się najwięcej włamań. Złodzieje potrafią pokonać wiele przeszkód, dlatego dokładne zabezpieczenie domu przed wakacyjnym wyjazdem może się opłacić.

Doświadczony złodziej jest w stanie włamać się do domu w ciągu 40 sekund. Często są to profesjonaliści, którzy doskonale potrafią ominąć antywłamaniowe zabezpieczenia. Statystycznie jednak najczęściej dokonuje się włamań poprzez wybicie szyby w oknie. Poniesione straty mogą być naprawdę duże. Sprzęt RTV, AGD i komputery kradzione są najczęściej, dlatego też wyłożenie dodatkowych środków w zabezpieczenie domu może mieć ogromne znaczenie.

Drzwi nie do przejścia

Często zdarza się, że złodziej korzysta po prostu z drzwi. Otwarcie zwykłego zamka jest banalnie proste, dlatego warto zainwestować w nieco droższy, ale z lepszym zabezpieczeniem. – Dobrym sposobem na zabezpieczenie jest dokupienie specjalnej wkładki cylindrycznej do zamka posiadającej zabezpieczenie przed wybiciem oraz przewierceniem. – radzi Szymon Krauze z firmy GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej. Nie można zapomnieć też o drzwiach tarasowych, które mogą okazać się dla złodzieja doskonałą drogą. Zdarza się, że wejście od strony ogrodu bywa traktowane po macoszemu. – W tego typu drzwiach ważna jest ochrona przeciwwyważeniowa. Specjalnie zaprojektowane okucia mogą zapobiec włamaniu w stu procentach – tłumaczy Szymon Krauze.

Kraty w oknach nie pomogą

Mieszkańcy szczególnie parterowych mieszkań montują w oknach i na balkonach kraty. Jest to rozwiązanie bezskuteczne, ale też niebezpieczne, ponieważ kraty zamykają drogę ucieczki np. w przypadku pożaru. Dla złodzieja kraty nie są przeszkodą – można je wyciąć, a nawet (w przypadku bardziej pomysłowych włamywaczy) zamrozić ciekłym azotem i wybić. Pod względem odporności na włamanie wyróżnia się sześć klas okien. Najniższa klasa WK-1 oznacza, że okno można wybić barkiem lub po prostu zbić szybę. Powyżej klasy trzeciej złodziejowi potrzebny jest już sprzęt – młotek, czy siekiera. Na okna klasy piątej i szóstej potrzeba wyrzynarki lub szlifierki kątowej.

Inteligentny system chroni cały dom

Najbardziej nowoczesne rozwiązania wiążą się z elektronicznymi systemami zabezpieczającymi kompleksowo cały dom. – Coraz bardziej popularne stają się czytniki linii papilarnych w drzwiach. Biometryczny dostęp zapewnia wejście do domu tylko uprawnionym osobom. Zwykłe zabezpieczenia często nie wystarczają, dlatego długo pracowaliśmy nad całą koncepcją drzwi wejściowych, która zakłada kompleksowe zabezpieczenie m.in. poprzez instalację zamka wielopunktowego, czy zdalne sterowanie drzwiami za pomocą smartphone ‘a. – mówi Szymon Krauze. Dzięki tak rozwiniętym systemom, możemy również kontrolować sytuację w domu podczas naszej nieobecności. Specjalna aplikacja pokaże nam, że drzwi w domu zostały otwarte. To doskonałe rozwiązanie, ponieważ w takiej sytuacji jesteśmy w stanie na odległość zaalarmować sąsiadów czy policję i zapobiec skutkom włamania, które mogłyby okazać się fatalne.

 Poprzedni wpisNastępny wpis 

© Agencja Royal Brand PR udziela zgody przedstawicielom mediów na kopiowanie powyższego materiału oraz wykorzystywanie informacji w nim zawartych do celów redakcyjnych. Prosimy o autoryzację gotowego materiału redakcyjnego przed jego publikacją.

Agencja Royal Brand PR  »  tel./fax. 71 342 30 15  »  e-mail: biuro@royalbrand.pl

Obsługa Klienta: tel. 71 723 72 17, 71 723 73 07, 71 723 73 47


Pamięć na pilota

G-U: Wielki pęk kluczy, który często gubimy może sprawić nam kłopot. Okazuje się, że klucze mogą zostać zastąpione kartami lub brelokami. Nowe technologie wkraczają do naszych domów i zapobiegają wielu kłopotom.   Gdy zacW budynkach będzie ciszej

Ecophon: Na początku 2018 roku zacznie obowiązywać nowa norma akustyczna. Oznacza to spore zmiany dla architektów i projektantów, a ich skutki odczujemy wszyscy. Ciszej będzie w szkołach, szpitalach, urzędach, czy na basenach.   PolGłośne restauracje odbierają apetyt

Ecophon: Z roku na rok coraz więcej Polaków odwiedza restauracje. Jesteśmy bardziej świadomymi i wymagającymi konsumentami. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że na jakość jedzenia i atmosferę w restauracji ma wpływ&hellipJeden klucz dla całego domu

G-U: Ogromny pęk kluczy w kieszeni lub torebce może odejść do lamusa. Jeden klucz jest już w stanie otworzyć wszystkie drzwi w domu. Systemy klucza, bo o nich mowa, są bezpieczne i przede wszystkim wygodne.   Nie trze
Copyright © Agencja Royal Brand Public Relations Polityka prywatności :: Mapa strony :: Kontakt :: RSS