Royal Brand Public Relations - nagłówek strony głównej
G-U
Czy można sterować całym domem?
Bezpieczny dom w wakacje
Drzwi pod najlepszą ochroną – wkładki Janus...
Budynki tylko dla sprawnych?
Nowość! SilentClose od GU Polska – bezgłoś...
Bezpieczny dom w wakacje
2017-07-26

Wakacje to czas, w którym odnotowuje się najwięcej włamań. Złodzieje potrafią pokonać wiele przeszkód, dlatego dokładne zabezpieczenie domu przed wakacyjnym wyjazdem może się opłacić.

Doświadczony złodziej jest w stanie włamać się do domu w ciągu 40 sekund. Często są to profesjonaliści, którzy doskonale potrafią ominąć antywłamaniowe zabezpieczenia. Statystycznie jednak najczęściej dokonuje się włamań poprzez wybicie szyby w oknie. Poniesione straty mogą być naprawdę duże. Sprzęt RTV, AGD i komputery kradzione są najczęściej, dlatego też wyłożenie dodatkowych środków w zabezpieczenie domu może mieć ogromne znaczenie.

Drzwi nie do przejścia

Często zdarza się, że złodziej korzysta po prostu z drzwi. Otwarcie zwykłego zamka jest banalnie proste, dlatego warto zainwestować w nieco droższy, ale z lepszym zabezpieczeniem. – Dobrym sposobem na zabezpieczenie jest dokupienie specjalnej wkładki cylindrycznej do zamka posiadającej zabezpieczenie przed wybiciem oraz przewierceniem. – radzi Szymon Krauze z firmy GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej. Nie można zapomnieć też o drzwiach tarasowych, które mogą okazać się dla złodzieja doskonałą drogą. Zdarza się, że wejście od strony ogrodu bywa traktowane po macoszemu. – W tego typu drzwiach ważna jest ochrona przeciwwyważeniowa. Specjalnie zaprojektowane okucia mogą zapobiec włamaniu w stu procentach – tłumaczy Szymon Krauze.

Kraty w oknach nie pomogą

Mieszkańcy szczególnie parterowych mieszkań montują w oknach i na balkonach kraty. Jest to rozwiązanie bezskuteczne, ale też niebezpieczne, ponieważ kraty zamykają drogę ucieczki np. w przypadku pożaru. Dla złodzieja kraty nie są przeszkodą – można je wyciąć, a nawet (w przypadku bardziej pomysłowych włamywaczy) zamrozić ciekłym azotem i wybić. Pod względem odporności na włamanie wyróżnia się sześć klas okien. Najniższa klasa WK-1 oznacza, że okno można wybić barkiem lub po prostu zbić szybę. Powyżej klasy trzeciej złodziejowi potrzebny jest już sprzęt – młotek, czy siekiera. Na okna klasy piątej i szóstej potrzeba wyrzynarki lub szlifierki kątowej.

Inteligentny system chroni cały dom

Najbardziej nowoczesne rozwiązania wiążą się z elektronicznymi systemami zabezpieczającymi kompleksowo cały dom. – Coraz bardziej popularne stają się czytniki linii papilarnych w drzwiach. Biometryczny dostęp zapewnia wejście do domu tylko uprawnionym osobom. Zwykłe zabezpieczenia często nie wystarczają, dlatego długo pracowaliśmy nad całą koncepcją drzwi wejściowych, która zakłada kompleksowe zabezpieczenie m.in. poprzez instalację zamka wielopunktowego, czy zdalne sterowanie drzwiami za pomocą smartphone ‘a. – mówi Szymon Krauze. Dzięki tak rozwiniętym systemom, możemy również kontrolować sytuację w domu podczas naszej nieobecności. Specjalna aplikacja pokaże nam, że drzwi w domu zostały otwarte. To doskonałe rozwiązanie, ponieważ w takiej sytuacji jesteśmy w stanie na odległość zaalarmować sąsiadów czy policję i zapobiec skutkom włamania, które mogłyby okazać się fatalne.

 Poprzedni wpisNastępny wpis 

© Agencja Royal Brand PR udziela zgody przedstawicielom mediów na kopiowanie powyższego materiału oraz wykorzystywanie informacji w nim zawartych do celów redakcyjnych. Prosimy o autoryzację gotowego materiału redakcyjnego przed jego publikacją.

Agencja Royal Brand PR  »  tel./fax. 71 342 30 15  »  e-mail: biuro@royalbrand.pl

Obsługa Klienta: tel. 71 723 72 17, 71 723 73 07, 71 723 73 47


Dziecko potrzebuje ciszy

Ecophon:   Dziecko narażone na hałas może mieć problemy rozwojowe, kłopoty z nauką i nadpobudliwością. Bezustanny hałas, który nam obecnie towarzyszy, i na który przestaliśmy zwracać uwagę, nCzy można sterować całym domem?

G-U:   Sterowanie domem z drugiego końca świata jest możliwe i coraz bardziej popularne. To duże ułatwienie, ale też zwiększenie bezpieczeństwa. Dom zdalnie sterowany kojarzy się nam z koncepcją inteligentnych rNowe brzmienie i świetny design– panele dźwiękochłonne Akusto One od Ecophon

Ecophon:   Nowe brzmienie i świetny design– panele dźwiękochłonne Akusto One od Ecophon Dobra akustyka w pomieszczeniu poprawia zdolność koncentracji i wydajność, pozwala również zmniejszyć pBezpieczny dom w wakacje

G-U: Wakacje to czas, w którym odnotowuje się najwięcej włamań. Złodzieje potrafią pokonać wiele przeszkód, dlatego dokładne zabezpieczenie domu przed wakacyjnym wyjazdem może się opłacić. Doświadczony złodziej jest w stanie w
Copyright © Agencja Royal Brand Public Relations Polityka prywatności :: Mapa strony :: Kontakt :: RSS