Royal Brand Public Relations - nagłówek strony głównej
Roto
Roto Okna Dachowe stawia na szkolenia
Duże zainteresowanie na Targach TARBUD 2017
Roto na targach INTERBUD w Łodzi
Praktyczne warsztaty
Estetyczny dach – poznaj triki od Roto Okna Da...
Praktyczne warsztaty
2017-03-10

 

Finał bezpłatnych warsztatów „Roto, Rheinzink, Rathscheck”

W marcu dobiegły końca bezpłatne warsztaty w dla dekarzy będące wynikiem kooperacji Roto Okna Dachowe, Rheinzink, Rathscheck Schiefer, producentów z branży dekarskiej. Miały one na celu propagowanie dobrych praktyk wykonawczych oraz edukację poprzez integrowanie środowiska branżowego. Jak warsztaty oceniają uczestnicy: dekarze i blacharze?

Doskonalenie sztuki dekarskiej

Ministerstwo Edukacji podaje, że w roku szkolnym 2006/2007 w technikach i zasadniczych szkołach zawodowych uczyło się 47,5 proc. absolwentów gimnazjów. W 2015 r. było ich już 55,5 proc. Co pokazuje, że po latach kształcenie zawodowe odzyskuje zainteresowanie młodych ludzi. Nic w tym dziwnego, to rynek dopomina się o solidnych i zdolnych fachowców. Programy kształcenia nie współgrają jednak z nowościami technologicznymi dostępnymi na rynku. – Głównym założeniem warsztatów było stworzenie dekarzom i blacharzom w różnych częściach kraju przestrzeni sprzyjającej wymianie doświadczeń zawodowych oraz poznawaniu nowych rozwiązań technologicznych – mówi Tadeusz Małyska, Trener Roto Campus, Ekspert Roto Okna Dachowe – Wspólnie z ekspertami z firm partnerskich Rheinzink i Rathscheck Schiefer odwiedziliśmy 14 miast, gdzie przeprowadziliśmy różnorodne prezentacje dotyczące najnowszych rozwiązań technologicznych i metod. Podczas warsztatów prezentowaliśmy współczesną architekturę z wykorzystaniem sprawdzonych, rzemieślniczych technologii‎. Uczestnicy warsztatów mieli szansę poznać i przekonać się do takich rozwiązań, jak dach bez okapu, z ukrytą rynną, z użyciem łupka czy blachy na rąbek, a także oknami kolankowymi. Co najważniejsze, podsumowaniem każdej prelekcji była dyskusja w formie „szczerego mikrofonu”. Uczestnicy na bieżąco mogli zadawać pytania, ale także dzielić się swoimi spostrzeżeniami czy wątpliwościami.

Praktyka!

Warsztaty zyskały bardzo pozytywną ocenę. Uczestnicy podkreślali, że jest to jedna z pierwszych inicjatyw, która w rzetelny sposób wyjaśnia, jak stosować nowe metody i materiały w dekarstwie. To rzadkość na polskim rynku, aby za wprowadzeniem nowego rozwiązania szedł cykl profesjonalnych szkoleń. Jak się okazuje, dla fachowców jest to poważna luka. Na spotkaniach niejako w praktyce można było przetestować właściwości oraz jakość pracy z łupkiem naturalnym czy oknami dachowymi. Dzięki ekspozytorom unaocznione zostały mechanizmy montażu i specyfiki stosowania technologii z oferty Roto Okna Dachowe, Rheinzink, Rathscheck Schiefer. Dodatkowo eksperci dysponowali szeregiem rysunków technicznych czy przekrojów pomocnych w rozmowach o najdrobniejszych niuansach i konkretnych przypadkach podnoszonych w czasie wolnej dyskusji.

Edukacja przez integrację

Obok aspektu praktycznego ważny był również element integracji. Po pierwsze w programie szkoleń zostało uwzględnione całe spectrum zagadnień związanych z projektowaniem, wznoszeniem i obróbką różnorodnych modeli dachu. Zadbali o to trzej partnerzy projektu. Po drugie w warsztatach brali udział specjaliści z różnych regionów kraju, zajmujący się odmiennymi aspektami pracy na dachu. Uczestnictwo w spotkaniach było dla nich okazją do poznania specyfikacji i właściwości nowych materiałów, ale także poszerzenia horyzontów i uzupełnienia wiedzy. Dekarze i blacharze mogli przyjrzeć się kwestii aranżacji dachu, przyjmując zarówno swój codzienny punkt widzenia, jak i kolegów, którzy zajmują się innym elementem. W ten sposób każdy uczestnik uzyskał pełną wiedzę oraz garść nowych inspiracji, które z pewnością będą pomocne w rozmowach z klientami poszukującymi ciekawych rozwiązań.

– Cykl ogólnopolskich warsztatów oraz niezależny portal „Dach od kuchni” jest dobrą i potrzebną inicjatywą. Wykonawcy – dekarze, blacharze, czy cieśle – z uwagi na rosnące wymagania i oczekiwania potencjalnych inwestorów, coraz częściej zaczynają myśleć o podnoszeniu własnych kwalifikacji, celem zwiększenia jakości usług przez siebie wykonywanych. Dobrze, że są w naszym kraju osoby i instytucje, które chcą propagować dobre rzemiosło i dzielić się nowymi rozwiązaniami oraz technologiami. Spotkania warsztatowe tego typu to bardzo dobra okazja do lepszego poznania samej branży, dyskusji z doświadczonymi kolegami na temat nowinek i patentów, zaznajomienia się ogólnymi trendami dotyczącymi budownictwa, architektury, ochrony środowiska itd. – mówi Pan Wojciech z Wrocławia, uczestnik warsztatów.

W szkoleniach wzięło udział 800 uczestników. Duża frekwencja pozwala sądzić, że tego typu przedsięwzięcia są potrzebne branży dekarskiej, dlatego też organizatorzy będą kontynuować projekt, m.in. poprzez spotkania na targach budowlanych oraz szkolenia w firmowych centrach technicznych.

 Poprzedni wpisNastępny wpis 

© Agencja Royal Brand PR udziela zgody przedstawicielom mediów na kopiowanie powyższego materiału oraz wykorzystywanie informacji w nim zawartych do celów redakcyjnych. Prosimy o autoryzację gotowego materiału redakcyjnego przed jego publikacją.

Agencja Royal Brand PR  »  tel./fax. 71 342 30 15  »  e-mail: biuro@royalbrand.pl

Obsługa Klienta: tel. 71 723 72 17, 71 723 73 07, 71 723 73 47


Pamięć na pilota

G-U: Wielki pęk kluczy, który często gubimy może sprawić nam kłopot. Okazuje się, że klucze mogą zostać zastąpione kartami lub brelokami. Nowe technologie wkraczają do naszych domów i zapobiegają wielu kłopotom.   Gdy zacW budynkach będzie ciszej

Ecophon: Na początku 2018 roku zacznie obowiązywać nowa norma akustyczna. Oznacza to spore zmiany dla architektów i projektantów, a ich skutki odczujemy wszyscy. Ciszej będzie w szkołach, szpitalach, urzędach, czy na basenach.   PolGłośne restauracje odbierają apetyt

Ecophon: Z roku na rok coraz więcej Polaków odwiedza restauracje. Jesteśmy bardziej świadomymi i wymagającymi konsumentami. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że na jakość jedzenia i atmosferę w restauracji ma wpływ&hellipJeden klucz dla całego domu

G-U: Ogromny pęk kluczy w kieszeni lub torebce może odejść do lamusa. Jeden klucz jest już w stanie otworzyć wszystkie drzwi w domu. Systemy klucza, bo o nich mowa, są bezpieczne i przede wszystkim wygodne.   Nie trze
Copyright © Agencja Royal Brand Public Relations Polityka prywatności :: Mapa strony :: Kontakt :: RSS