Royal Brand Public Relations - nagłówek strony głównej
Eurofirany
Zaaranżuj letni salon na tarasie lub w ogrodzie...
Czarno na białym – aranżacja inspirowana sza...
Pokój dla ucznia – o czym pamiętać przy urz...
Pierwszy powiew jesieni – dom w barwach opadaj...
Jak z Prowansji – dom w klimacie śródziemnom...
Czarno na białym – aranżacja inspirowana szachownicą
2016-08-03

Podstawowe barwy potrafią czasem zaskoczyć, szczególnie gdy wybrane kolory znajdują się na dwóch odmiennych biegunach palety. Klasykę i ekstrawagancję łączą wnętrza, w których rozgrywa się subtelna aranżacyjna gra czerni z bielą.

Nie istnieje drugi taki duet, jak czerń i biel. Mimo swego minimalizmu i dyskrecji potrafi jak żaden inny kreować wnętrza wyrafinowane, oryginalne i efektowne. Bazując jedynie na tych dwóch kolorach, bardzo mało prawdopodobne jest popełnienie aranżacyjnego faux pas, dzięki czemu możemy bez obaw puścić wodze wyobraźni i uwolnić kreatywność.

Siła kontrastu

Czarno-białe stylizacje dla początkujących powinny opierać się nie tyle na łączeniu wielu różnorodnych wzorów, co wybieraniu jednokolorowych elementów w kolorze białym lub czarnym. Kompozycje z ceramiki, dwustronna pościel, ciemne meble w jasnych wnętrzach – to wszystko stanowi wstęp do zgłębienia tajników sztuki dwubarwnych, kontrastujących aranżacji. Ciekawym rozwiązaniem jest także galeria czarno białych zdjęć, powieszonych na ścianie w czarnych i białych ramkach. Jeśli już na etapie wykończenia domu zdecydowani jesteśmy na wyrazisty kontrast, dlaczego by nie wybrać czarnych drzwi wewnętrznych, wyraźnie odcinających się na tle białych ścian? Bardzo modnym i jednocześnie przytulnym akcentem będzie także czarna półka wypełniona książkami o białych grzbietach i na odwrót.

Szach mat

Choć najbardziej oczywistym deseniem zestawiającym czerń z bielą jest szachownica, mniej surowy i wystudiowany wystrój uzyskać można, wybierając inne motywy. W ostatnich sezonach niebywałą popularnością cieszy się pepitka, zwana również „kurzą stopką”. Delikatne prążki oraz groszki dopełnią wnętrza balansujące na granicy minimalizmu i stylu scandi. A co z florystycznymi inspiracjami? Dla nich również znajdzie się miejsce w domu zaaranżowanym w kolorach filmowej kliszy. – Subtelne czarno-białe arabeski to obowiązkowy motyw we współczesnych wnętrzach glamour. Szczególnie efektownie prezentują się na tkaninach, pod postacią dekoracji okiennych lub narzut. Dwubarwne grafiki staną się z kolei ozdobą nie tylko ścian, ale i salonu oraz sypialni. Zarówno poduszki, jak i pościel w kolorach szachownicy to stylistyczny strzał w dziesiątkę – doradza Izabela Bożek z firmy Eurofirany.

Więcej białych, czarnych oraz biało-czarnych inspiracji z zakresu aranżacji wnętrz znaleźć można na stronie internetowej www.eurofirany.com.pl oraz na www.facebook.com/firma.eurofirany.

 

 

 Poprzedni wpisNastępny wpis 

© Agencja Royal Brand PR udziela zgody przedstawicielom mediów na kopiowanie powyższego materiału oraz wykorzystywanie informacji w nim zawartych do celów redakcyjnych. Prosimy o autoryzację gotowego materiału redakcyjnego przed jego publikacją.

Agencja Royal Brand PR  »  tel./fax. 71 342 30 15  »  e-mail: biuro@royalbrand.pl

Obsługa Klienta: tel. 71 723 72 17, 71 723 73 07, 71 723 73 47


Zdrowy budynek, czyli jaki?

Ecophon:  Zrównoważone budownictwo przyjazne środowisku, ale mające również wpływ na komfort ludzi staje się coraz bardziej popularne. Materiały budowlane oparte na naturalnych składnikach trafiają do nowoczesnych biurowców, twoNowość! Elegancja akustyki z nowym systemem Focus

Ecophon:   Ecophon Focus™ to najszersza rodzina produktów marki Ecophon stworzona z myślą o ludziach i ich potrzebach. Linia sufitów podwieszanych Focus wyróżnia się znakomitymi parametrami akustycznyKonferencja dla architektów – Ecophon pokazał najnowsze rozwiązania

Ecophon:   5 października odbyła się uroczysta prezentacja nowego rozwiązania Ecophon w grupie systemów Focus. Nowa krawędź płyt FocusTM Ez ma ogromne możliwości zastosowań i niespotykany dotychczas układ geometryczny powierzchni sufitHałas utrudnia leczenie

Ecophon: Według Światowej Organizacji Zdrowia, dla zapewnienia spokojnego snu pacjentów szpitali równoważny (średni) poziom dźwięku w pokojach chorych nie powinien przekraczać 30 dBA, a maksymalne poziomy 40 dBA. Badania przeprowadzone w
Copyright © Agencja Royal Brand Public Relations Polityka prywatności :: Mapa strony :: Kontakt :: RSS